Web Site Tasarımı

  • Web Site Tasarımı
Web Site Tasarımı

Web Site Tasarımı

İnternet, sınır tanımıyor. Coğrafi sınırları aşan İnternet aracılığıyla markalar, varlıklarını kolayca artırabilir.

İşlerinizi büyütmek için bu çevrimiçi ağı seçtiyseniz, doğru yerdesiniz. Teknoloji çağında web site tasarımı, dijital ortamda türüne ve boyutuna bakılmaksızın markalar için önemli bir unsurdur. Güzel tasarlanmış bir web sitesi, işinizin büyümesine yardımcı olmak amacıyla, çeşitli pazarlama stratejilerine ulaşmakta kullanılabilir. Mobil uyumluluğu, blog yazılar ile desteklenmesi ve sosyal medya entegrasyonları ile işletmenize dijital kimlik kazandırır.
Web sitesi tasarımı ve geliştirme, sitenin tamamını ortaya çıkarmak için farklı beceri ve aşamaları içeren geniş kavramlardır.
Web Site Tasarımı Nedir?
Kısa tanımıyla web site oluşturma sürecidir. Sayfa düzeni, grafik tasarımları ve içerik üretimi gibi farklı yönleri barındırır. Web tasarımı ve geliştirme terimleri genellikle birbirinin yerine kullanılır. Basit bir cümleyle bu kavram karmaşıklığını giderebiliriz:
"Web site tasarımı, web geliştirmenin bir alt kategorisidir."
İnternet siteleri, Html adında bir biçimlendirme dili kullanılarak oluşturulur. Web site tasarım firmaları, her sayfanın içeriğini tanımlayan Html etiketlerini kullanarak web sayfaları oluştururlar. Web sayfalarındaki ögelerin görünümü ve düzenleri ise, genellikle Css kullanılarak tanımlanır. Birçok web sitesi, Google Chrome, Internet Explorer, Safari gibi tarayıcılarda nasıl görüneceğini tanımlayan bir HTML ve CSS kombinasyona sahiptir.
Web site tasarımcıları bu kodları yazarken bazı araçlardan faydalanırlar. İşletmelerin istekleri ve ihtiyaçlarına göre sıfırdan başlayarak kod üretebilirler. Adobe Dreamweaver ve Brackets gibi kod düzenleyicilerinin yanı sıra, Wordpress, Joomla ve benzer içerik yönetim sistemlerinden de faydalanırlar. Özellikle Wordpress, sunduğu temalar, şablonlar ve eklentiler sayesinde tasarım işlerini kolaylaştırdığı gibi daha estetik ve duyarlı web siteler geliştirmek için fırsatlar sunuyor.
Web site arayüz tasarımının dışında, siteyi geliştirmek, zenginleştirmek ve farkındalık yaratmak için video ve görsellerden de yararlanılır. Başta Adobe Photoshop ve Illustrator olmak üzere görsel düzenleyiciler sayesinde görseller yeniden tanımlanarak siteye duyarlı hale getirilir. Youtube, Vimeo gibi video sıkıştırma platformları aracılığıyla yazılar, ürün ve hizmetler, videolarla beslenir.
Web Site Tasarımı İle Markalar Yükseliyor!
Web site tasarımı, işletmelerin İnternet'teki harcı ve tuğlasıdır. Bu dijital yapı sayesinde;
  • Google Adwords ile basılı reklamlara göre çok daha ucuza çevrimiçi reklam kampanyaları oluşturabilirsiniz.
  • Mobil uyumlu bir web sitesi ile İnternet kullanıcıları, cep telefonlarından işletmenize kolayca ulaşabilirler.
  • Hedef kitleniz, 7/24 sizinle iletişim kurabilir.
  • Yerel veya ulusal çapta yeni müşteriler kazanabilirsiniz.
  • Ürün ve hizmetlerinizi güncel tutarak tanıtabilirsiniz.
  • Web sitenizi harika blog yazılarıyla besleyerek sitenize yeni müşteriler çekebilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.
Kullanılabilirlik, işlevsellik ve görselleştirmeler, web site tasarımı anahtarlarıdır. Geliştirdiğimiz yöntemler, uygulamalar ve teknolojilerle İnternet'in tüm kapılarını sizler için açıyoruz. Modern iletişim teknolojisinin hızına ve sizlere katkı sağlamak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Web Dizayn
Önceki Web Dizayn
Web Dizayn

Değerli Yorumlarınızı Bekliyoruz.