Web Dizayn

  • Web Dizayn
Web Dizayn

Web Dizayn

Dijital telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarların ar olduğu dijital dünyada web dizayn, bir şirketin yeni müşteriler kazanması ve marka bilinirliği açısından hayati önem taşımaktadır.

Profesyonel web geliştirme araçlarıyla dizayn edilmiş sağlam bir web site, kullanımı kolay, sezgisel, işlevsel ve hedef demografiye uygundur. İyi tasarlanmış bir web sitesi, ziyaretçilerinizi harekete geçmeye ve güven oluşturmaya yardımcı olabilir.
Bu yazımızda, işletmeleri dijital pazarda hedeflerine ulaştıracak web sitesi dizayn araçlarını ve işletmelere sağladığı avantajları tartışacağız.
Web Dizayn Nedir?
Bir web sitesini İnternet kullanıcılarına sunmak için; sayfa düzeni, metin stili, grafik, arayüz tasarımı ve görünüm gibi ögeleri belirleyen elektronik dosyaları planlayıp kavramsallaştırma ve oluşturma işlemine web dizayn denir.
Web tasarımcılar, web sitesi tasarımına ya da dizaynına başlamadan önce, sektörü tanımlar. Markanızın amaçlarını belirlerler ve içerik stratejisi geliştirir. İncir Yazılım gibi firmalar - bunların ötesine giderek - organik müşterilerin görüşlerinden ve tecrübelerinden faydalanarak web sitenizi gerçek satış noktası haline getirirler. Rakiplerinizin neler yaptıklarını da inceledikten sonra sizden şu sorunun cevabını beklerler:
"Web sitenizi sektöre göre mi uyarlayalım, yoksa sektörü yeniden mi dizayn edelim?"
Web Dizayn Ögeleri
Dijital pazarınıza uymaya çalışıyorsanız, bu pazarda her zaman açık örnekler var: Var olan rakiplerin web siteleri. Daha iyisini yapabilirsiniz. Şayet, sektöre yön vermeye çalışıyorsanız, sektörün sunduğundan tamamen farklı bir şeyler istiyorsunuz demektir. Markalaşmak için farklılık ortaya koymak, sizi başarıya götürecek önemli bir adımdır. Web site dizaynı öncesi bu konuyu, bir işletme ya da girişimci olarak kendi içinizde kesinlikle halletmeniz gerekiyor.
Tüm hazırlık süreci tamamlandığında, web dizayn işi başlar. Sitenizin renk, doku, tipografi ve görünüm gibi ögelerden oluşan ön yüzü, arayüz tasarımı, site içi navigasyon, site düzeni (F şekli okuma, ızgara tabanlı düzen, vb.), görsel hiyerarşi, içerik oluşturmada kullanılan site dili, site açılma hızı ve mobil uyumluluk, web sitesi dizaynı ve geliştirme süreçleridir.
Web sitesi dizaynı, önceleri masaüstü tarayıcıları için geliştirilirken, teknolojik gelişmelerle birlikte, şimdilerde mobil ve tablet tarayıcıların önemi daha ön plana çıktı. Bugün, İnternet trafiğinin neredeyse % 85'i, mobil cihazlardan yapılıyor. Web tasarım ajansları, bu durumu göz önünde bulundurarak şimdilerde, mobil uyumlu web siteleri geliştiriyorlar.
Sonuç olarak web tasarım süreci sorunsuz tamamlandığı takdirde, büyük veya küçük tüm işletmeler, İnternet'te hayat bulmaları kolaylaşıyor. İncir Yazılım olarak, modern ve yenilikçi anlayışla hikayenizi anlatacak profesyonel bir ekibe ve web dizayn araçlarına sahibiz. Sizi rakiplerinizin de ötesine götürecek, teknoloji ve tasarım alanlarında yaratıcı uzmanlarımızla şimdi tanışabilirsiniz.

Web Tasarım Hizmetleri
Önceki Web Tasarım Hizmetleri
Web Tasarım Hizmetleri

Değerli Yorumlarınızı Bekliyoruz.