Sosyal Medya Reklam Uzmanı

  • Sosyal Medya Reklam Uzmanı
Sosyal Medya Reklam Uzmanı

Sosyal Medya Reklam Uzmanı

Yapılan araştırmalara göre Dünya genelinde her on kişiden sekizi, sosyal medya ağlarını takip ediyor

Kimileri resim paylaşıp videolarla ilgilenirken, bazıları da yeni hikayeler peşinde. Girişimcilerin gerçek müşteri ve takipçiler bulmaları için büyük bir fırsat, öyle değil mi? Bu fırsatı başarıya dönüştürecek gizli gücünüz ise, sosyal medya reklam uzmanlarıdır. Sosyal medya reklam uzmanı, Linkedin, İnstagram, Facebook gibi farklı platformlarda hedeflerinize dayalı özel profesyonel reklam kampanyaları oluşturarak, markanızı zirveye ulaştıran profesyoneldir.
Sosyal medya, işletmelerin potansiyel müşterilerle nasıl etkileşimde bulunduğunun kritik bir parçasıdır. Sosyal medya reklamcılığı, günümüzde kitlelerle güçlü ve kalıcı iletişim kurulmasına elverişli ortam hazırlayan en uygun maliyetli reklamcılık biçimidir. Sosyal medya reklam uzmanları da sosyal reklamları etkili yöneterek markaların hayati bir parçası haline gelmiştir.
Sosyal Medya Reklam Uzmanları Ne İş yapar?
Sosyal medya reklam uzmanı, sosyal medya pazarlama hizmetlerinin tamamını başarıyla yürüten kişidir. Markanın hedef kitleyle bağlantı kurma, etkileşimde bulunma, web sitesi trafiğini ve satışlarını artırma, işletmenin ürün veya hizmetlerini tanıtımı için Instagram gibi sosyal ağları kullanma işini üstlenir. E-ticaret markaları için karlı stratejiler uygular. Reklam harcamalarını yönetir.
Web sitesi trafiğini artırma, geri dönüşüm sağlama, pozitif marka kimliği oluşturma ve kitlelerle iletişim geliştirme sosyal medya reklam uzmanlarının sizlere sağlayacağı avantajlardır. Unutulmamalıdır ki takipçi sayısı, sosyal medyada ne kadar büyük olursa, pazarlama hedeflerine ulaşmanız, bir o kadar kolay olacaktır!
Sosyal Medya Reklam Uzmanı İncir Yazılım İle Tanışın!
Sosyal medya hedefleme, medya pazarlamasının en önemli yönlerinden biridir. Müşterilerimizin, geri dönüşlerle sonuçlanmayan gösterimler veya tıklamalar için zaman veya para harcamalarını kesinlikle istemiyoruz.
Hedef kitlenizi yaş, coğrafi konum, cinsiyet gibi demografik özelliklere göre hedefliyoruz. Bu sayede, pazarlama için harcadığınız paralarınızı yalnızca ulaşmaya çalıştığınız kitleye odaklayabilirsiniz. Uzun vadede, dönüşümler ise son oyunumuz ve bunu ayrıntılı analiz raporlarla size haftalık olarak kanıtlayacağız.
Sosyal medya reklam uzmanı olmamızın bir gereği olarak, işletmenizin sosyal medyada nihai hedeflerine ulaştırmak için  A/B testleri tasarlıyoruz. A/B testlerimiz ile markanız için geliştirdiğimiz içerik, hedefleme, yazı ve tasarım gibi özellikleri test ediyoruz. Sosyal medya reklam uzmanlarımız, farklı sosyal platformlarda reklamları yönetme tecrübesine sahiptirler. Facebook, İnstagram, Twitter reklam yönetiminde ayrı ayrı eğitimli uzmanlarımız var. Ayrıca, müşterilerin kendi sosyal hesaplarını yönetebilmeleri için danışmanlık ve rehberlik hizmetleri de veriyoruz.
Ankara'da yaşıyor olsak da, Türkiye'nin her yerinde müşterilerimizle çalışıyoruz. Sosyal medya uzmanlarımız, yerel ve dünya çapında kitlenize nasıl ulaşacağınızı iyi biliyor. Tüm sosyal ağlarda parmağım olsun diyorsanız, Sosyal medya reklam uzmanı olarak başlamanıza yardımcı olabiliriz.

Sosyal Medya Yönetimi Ajans
Önceki Sosyal Medya Yönetimi Ajans
Sosyal Medya Yönetimi Aja...

Değerli Yorumlarınızı Bekliyoruz.