Kurumsal Web Sitesi

  • Kurumsal Web Sitesi
Kurumsal Web Sitesi

Kurumsal Web Sitesi

Çevrim içi mecrada değilseniz, rakiplerinizin çok gerisinde kalmışsınız demektir. Kurumsal web sitesi, işletmelerin adeta web yüzüdür.

Temiz kodlanmış, güzel tasarlanmış ve zengin içeriklerle donatılmış kurumsal bir site, ziyaretçilere hem güven verir, hem de işletmelere potansiyel müşteriler kazandırır. Kurumsal web tasarım ajanslarından yararlanmayan işletmeler ise, sektörlerinde çok geride kalacakları gibi, bu işletmelerin istedikleri hedefleri tutturamayacak olmaları da, maalesef, bir gerçek. Hedef kitlenin teknolojiden uzak duran işletmeleri keşfetmesi çok zor. Bu da, işletmeler için müşteri kaybı demektir.
Ayrıca, çeşitli nedenlerden dolayı kurumsal web siteniz kurulamamış olabilir. Var olan siteniz ise, görsel çekicilikten ve işlevsellikten yoksun, bilgi eksikliği, yanlış pazarlama stratejileri ve arama motoru optimizasyonu (SEO) gibi nedenlerden dolayı Google aramalarda geride kalmış da olabilir. Endişelenmeyin! Geç kalmış sayılmazsınız. Bu yazımızda, kurumsal web siteleri nasıl olmalı ve sitelerin sağladıkları avantajları ile ilgili aydınlatıcı bilgiler paylaşacağız.
Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalı?
Müşteriler arasında bilgi edinme, hizmet ve ürün alma politikası, çoktan değişti. İnsanlar, İnternet aracılığıyla dijital kütüphaneyi cep telefonlarına sığdırabiliyorlar. İşletmeleri ziyaret etmeden önce ya da hiç gitmeden İnternet’ten araştırma yaparak ihtiyaçlarını giderebiliyorlar. İnternet kullanıcıları, web sitelerinin bazılarını tercih ediyor ve onlara güveniyorlar. Sadakatin arkasında güç; Kurumsal web sitesi tasarımından geliyor.
Marka, hedef kitle ve rekabet analizi, siteniz şekillenmeden önce ilk yapılacak stratejiler arasındadır. Kurumsal bir web site, tüm cihazlara uyumlu ve kullanışlı olmalıdır. Kurumsal siteniz, işletmenizin hedeflerine uygun olarak, CSS3 ve HTML5 gibi kod dillerine hakim yazılımcılarla tasarlanmalıdır.
Logo, kimliğindeki resim gibidir. Markanızı yansıtacak yazı tipi, slogan ve şekil ile güzel hazırlanmış benzersiz bir logo, kullanıcıları kesinlikle etkileyecektir. Kurumsal web sitesi arayüz tasarımı, markanıza dijital dünyada özgürlüğü yaşatmalı. Kullanıcılara güzel bir deneyim yaşatmak için de tüm cihazlara uyumlu olmalı ve sayfa açılma hızı yüksek performans göstermeli.
Kurumsal web sitenizin barınacağı sunucunun (hosting firması) kalitesi de sitenizi hız, güvenlik ve kısıtlamalar bakımından etkileyecek bir diğer faktördür. Bu nedenle, sitenizin iyi bir hosting firmasında hayata merhaba demesi son derece önemli.
Web tasarımcıların yapacağı anahtar kelime araştırmaları, grafik tasarım, SEO uyumlu içerik yönetimi, site geliştirme sonrası çözümsel testler, sitenin İnternet'e entegre edilmesi, medya planlaması, danışmalık, bakım ve güncelleme, kurumsal web tasarımının diğer süreçleridir.
Kurumsal Web Sitesi Avantajları
Sektörde saygın bir yer edinmek ve hedeflerini gerçekleştirmek isteyen tüm işletmeler, mutlaka kurumsal bir web sitesi açmak zorunda. Neden mi?
Arama motorlarında bulunabilir, işletmenizi, ürün ve hizmetlerinizi kolayca ve daha ucuza geniş kitlelere tanıtabilirsiniz. Kullanıcılara bilgilendirici yazılar yayınlayarak onlarla yakın bir bağ kurabilirsiniz. İletişim formu, canlı sohbet gibi uygulamalar sayesinde müşterilerle etkileşimi daha etkin ve aktif hale getirebilirsiniz. Marka değerini yükselterek güven kazanabilir ve kar payınızı arttırabilirsiniz.
Sıraladığımız bu avantajlar, vizyon sahibi tüm şirketlerin ortak hedefleridir. Zirveye giden yolda, sizlere yardımcı olmaktan gurur duyarız. İncir Yazılım olarak sağladığımız profesyonel ve kurumsal web sitesi kurma hizmetlerimizle başarıyı yakalamanız an meselesi.

Web Site Tasarımı
Önceki Web Site Tasarımı
Web Site Tasarımı

Değerli Yorumlarınızı Bekliyoruz.